Przydatne akcesoria na polowanie

Joanna | 2023-05-08

Polowanie po prostu nie może obyć się bez wielu przydatnych akcesoriów, które znacznie je ułatwiają i sprawiają, że przebiega ono sprawniej. Każdy myśliwy ma jednak swoje preferencje w tym zakresie oraz przedmioty, które wybiera najczęściej. Sprawdźmy więc, jakie są gadżety na polowanie, a także, w jaki sposób wybierać odpowiednie dla siebie. Serdecznie zachęcamy do lektury.

1. Akcesoria myśliwego związane z ubiorem

Pierwsza grupa akcesoriów związana jest z ubiorem. Istotny jest przede wszystkim plecak myśliwski o odpowiedniej pojemności, który umożliwi przenoszenie niezbędnych przedmiotów, takich jak amunicja, prowiant, wyposażenie pierwszej pomocy, lornetka termowizyjna, latarka i wiele innych. Alternatywą dla plecaka jest torba, a wybór w tym zakresie zależy po prostu od własnych preferencji.

Wskazówka: pamiętaj, aby plecak lub torba były w neutralnych kolorach, nierzucających się w oczy oraz dopasowanych do pozostałych elementów odzieży.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak wybrać ubrania dla myśliwych, to koniecznie sprawdź naszego bloga i poznaj szczegółowe informacje.

2. Krzesło myśliwskie

Najbardziej przydatne akcesoria do polowania? To bez wątpienia krzesło myśliwskie, przydatne podczas dłuższego oczekiwania na zwierzę. Najważniejsze, aby było lekkie i składane. Dzięki temu będzie można w razie konieczności schować je do plecaka i podążyć za zwierzyną. Musi być także wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci, aby służyło przez długi czas, nawet w trudnych warunkach.

3. Lornetka

Najbardziej przydatne akcesoria do polowania to także lornetki. Główną rolą tego akcesorium jest usprawnienie tropienia zwierzyny poprzez wcześniejsze jej wykrycie oraz zwiększenie efektywności polowania. Oczywiście, aby spełniała się w tej roli, musi być w odpowiedni sposób dobrana. Jaka lornetka na polowanie sprawdzi się najlepiej? Tego także dowiesz się z naszego bloga.

4. Wabiki na zwierzynę

W celu zwiększenia skuteczności polowania warto mieć w zanadrzu także wabiki. Są one zapachowe oraz dźwiękowe i dobiera się je w zależności od zwierzyny, na którą polujemy. Wykorzystuje się je przede wszystkim w przypadku polowań na lisy, jelenie oraz kaczki, a w sklepach dla myśliwych możliwe jest znalezienie szerokiej gamy tego typu produktów. Dodatkowo dzięki praktycznym opakowaniom, takie akcesoria na polowanie można schować w plecaku i korzystać wtedy, gdy jest to niezbędne.

5. Noże myśliwskie

Jeśli polowanie okaże się skuteczne, to czeka nas rozbiórka oraz obróbka zwierzęcia. W tym celu niezbędny jest nóż, którego dobór uzależniony jest głównie od indywidualnych preferencji. Najważniejsze czynniki to jednak: rozmiar oraz kształt ostrza (uzależniony przede wszystkim od tego, na jakie zwierzęta polujemy), materiał ostrza i rękojeść, a także wytrzymałość tego akcesorium. W przypadku wielu myśliwych idealny nóż dobiera się metodą prób i błędów oraz trafia na idealny dopiero po pewnym czasie. Warto jednak postawić na to, aby to akcesorium myśliwego było wysokiej jakości.

Gadżety na polowanie

6. Osłona broni

O broń myśliwską zdecydowanie trzeba dbać. Dlatego gadżetem na polowanie, po który często sięgają myśliwi są różnego rodzaju osłony. Takie akcesorium musi być wykonane z nieprzemakalnego materiału wysokiej jakości tak, aby zabezpieczyć wnętrze i uchronić broń np. przed działaniem wilgoci. Co istotne, przepisy wręcz wymagają, aby broń nosić w osłonie. Zdecydowanie więc nie można o niej zapominać.

7. Pas na broń

Komfort myśliwego zdecydowanie poprawia także pas. Daje on możliwość wygodnego przenoszenia broni albo na ramieniu, albo na plecach. Idealnie sprawdza się również w trakcie dłużej trwających polowań, gdy szczególnie istotny staje się komfort. Ważne jest jednak, aby był wykonany z solidnego materiału oraz był wygodny w noszeniu.

Z naszego bloga dowiesz się też, jakie inne akcesoria do broni myśliwskiej wybrać, aby możliwie jak najlepiej o nią zadbać.

Jak widać gadżety na polowanie to bardzo długa lista przedmiotów. Oczywiście nie wszystkie muszą zostać wybrane, aby polowanie przebiegało zgodnie z planem i było udane. Wszystko zależy więc od preferencji myśliwego oraz tego, jakie akcesoria są dla niego najbardziej niezbędne.

Najnowsze wpisy