Jaka lornetka na polowanie sprawdzi się najlepiej? Praktyczny poradnik

Joanna | 2022-09-04

Myśliwemu na polowaniu przydadzą się różne dodatkowe akcesoria. Można zaliczyć do nich kamery termowizyjne, nasadki, monokulary, a także lornetki. Aby usprawnić polowanie i sprawić, by było bardziej efektywne, kluczowe jest dobranie odpowiedniego urządzenia. Dzięki temu wytropienie swojego celu, a także zapolowanie na niego jest sprawne i efektywne. Jaka lornetka na polowanie sprawdzi się najlepiej? Poznaj odpowiedź na to pytanie i wybierz najlepsze urządzenie dla siebie!

Jaka lornetka na polowanie? Podpowiadamy

Lornetka to sprzęt, który przydaje się nie tylko do wytropienia zwierzyny, ale i również obserwacji. Może być ona wykorzystywana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów, którzy chcą po prostu bliżej przyjrzeć się przyrodzie oraz miejscowej faunie i florze. Z uwagi na ten fakt, w ofertach sklepów dostępne są urządzenia o różnych parametrach, co sprawia, że mogą być wykorzystane do zupełnie odmiennych czynności. Jaka lornetka na polowanie sprawdzi się więc najlepiej?

Jaka powinna być dobra lornetka? Podstawowe cechy

Lornetka na polowanie to obowiązkowy element wyposażenia każdego myśliwego, niezależnie od stopnia zaawansowania. Dobra lornetka, która ma być pomocna, powinna posiadać odpowiednie parametry. Warto więc zdecydować się na sprzęt, który będzie posiadał regulację dioptrii, możliwość przybliżania/powiększania obrazu, a także dalmierz. Istotny jest również maksymalny zasięg urządzenia – im jest większy, tym łatwiej będzie dostrzec zwierzynę, która znajduje się w dalekiej odległości od myśliwego.

Wybierając lornetkę na polowanie, warto brać wyłącznie urządzenia, które przeznaczone są dla myśliwych. Dzięki temu otrzyma się sprzęt, który faktycznie sprawdzi się na polowaniu i będzie dobrze służył.

Jaka lornetka na polowanie

Lornetka z dalmierzem czy sam dalmierz myśliwski?

W ofertach sklepów myśliwskich można znaleźć lornetki, które wyposażone są w dalmierz. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba zaopatrywać się w kolejny, dodatkowy sprzęt – dalmierz ma się pod ręką w dowolnym momencie, wtedy co i lornetkę. Niektóre urządzenia jednak nie posiadają wbudowanego dalmierza. W takim wypadku warto zastanowić się nad zakupem dalmierza myśliwskiego. Co to za urządzenie?

Dalmierz myśliwski przyda się każdemu myśliwemu na polowaniu. Pozwala on na całkiem dokładne określenie, w jakiej odległości znajduje się cel, dzięki czemu możliwe będzie oddanie precyzyjnego strzału. Warto się w nie zaopatrzyć z uwagi na fakt, że jest bardzo wygodne w użyciu. Jeżeli jest jednak taka możliwość, lepszym wyborem jest lornetka dla myśliwego ze wbudowanym dalmierzem.

Jaka lornetka na nocne polowanie? Urządzenia z termowizją

Polowanie nocą nie jest proste. Dostrzeżenie zwierzyny gołym okiem, gdy wokół panuje ciemność, jest praktycznie niemożliwe. Jak pomóc sobie w wytropieniu zwierzyny po zmroku, czyli jaka lornetka na polowanie nocne sprawdzi się najlepiej?

jaka lornetka na nocne polowanie w lesie

Lornetki termowizyjne lub lunety termowizyjne to urządzenia, które pozwalają na wytropienie celu nawet w całkowitej ciemności. Dzięki generowanemu promieniowaniu podczerwieni, najcieplejsze cele są dobrze widoczne, niezależnie od pory dnia czy warunków pogodowych. Lornetka na polowanie nocne z funkcją termowizji to nieodzowny pomocnik myśliwych na każdym etapie zaawansowania.

Mamy nadzieję, że nasz wpis pomógł Ci w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jaka lornetka na polowanie będzie najlepszym wyborem dla myśliwego. Dopasuj model do rodzaju polowania, na jaki się wybierasz, a zauważysz ogromną różnicę w swojej efektywności i skuteczności.

Najnowsze wpisy