Lunety myśliwskie – ranking modeli z termowizją

Joanna | 2022-09-28

Lunety myśliwskie z termowizją to technologia nierzadko wybierana przez myśliwych na polowania, które urządzane są w nocy. Urządzenie to doskonale sprawdza się przy ograniczonej widoczności i trudnych warunkach. Służy do wykrycia celu, który znajduje się w dalekiej odległości – wytropienie zwierzyny bez pomocy tego sprzętu byłoby całkowicie niemożliwe, gdy na zewnątrz panuje ciemność. Jaka luneta myśliwska z funkcją termowizji sprawdzi się najlepiej na polowaniu? Sprawdź ranking modeli, które warto zabrać na nocne polowanie!

Lunety myśliwskie – ranking najlepszych modeli na nocne polowanie

Decydując się na zakup sprzętu, jakim są lunety termowizyjne myśliwskie , należy wziąć pod uwagę parametry obiektywu. To właśnie one decydują o tym, jak wyraźnie dostrzega się zwierzynę. Jaki model wybrać? Sprawdź nasz poniższy ranking lunet myśliwskich z termowizją!

1. Luneta termowizyjna GUIDE TS450

GUIDE TS450 to model z obiektywem o wielkości 50 mm, szerokim polem widzenia 7.5 °x 5.6 ° oraz możliwością powiększania w zakresie 3.3-13.2 x. Czyni go to jednym z urządzeń o najlepszych parametrach, dzięki którym można wytropić zwierzynę w całkowitej ciemności i utrudnionych warunkach w odległości do nawet 3000 m. Częstotliwości odświeżania 50 Hz zapewnia płynność, a polujący myśliwy ma możliwość wyboru jednego z trzech rodzajów odświeżania.

TS450 to model, który może działać w naprawdę ekstremalnych warunkach, od -40 do nawet +50 stopni Celsjusza. Każde urządzenie termowizyjne powinno być odporne na trudne warunki, w których myśliwym również zdarza się pracować. GUIDE TS450 wyposażono również w dodatkowe funkcje, np. możliwość śledzenia najcieplejszego punktu, czy wyświetlenia okna poglądowego z powiększeniem. Dalmierz stadiametryczny pozwala na określenie odległości od celu. Istotny jest także kompaktowy rozmiar sprzętu – waży on zaledwie 720 g.

2. Luneta termowizyjna GUIDE TS435

GUIDE TS435 to kolejny model, pochodzący z serii TS, który zdecydowaliśmy się umieścić w rankingu lunet myśliwskich z funkcją termowizji. To model ważący zaledwie 620 g i pozwalający na wykrycie celu, który znajduje się w odległości do nawet 2400 m. Sprzęt bardzo dobrze radzi sobie z pracą w trudnych warunkach – odporny jest zarówno na mróz, jak i upał. Jest wodo i pyłoszczelny, jak i również wstrząsoodporny. TS435 wyróżnia się o 35 mm obiektywem, polem widzenia 10.7 ° x 8.0 °, a także możliwością przybliżania w zakresie 2.3-9.2 x. Czyni go to kolejnym urządzeniem, które warto mieć przy sobie na polowaniu.

ranking lunet myśliwskich

3. Luneta termowizyjna GUIDE TU450

Miejsce trzecie w rankingu lunet termowizyjnych zajął model z serii TU. GUIDE TU450. Wyróżnia się on bardzo dobrymi parametrami. Posiada 50 mm obiektyw, a także detektor termiczny o rozdzielczości 400 × 300, co sprawia, że jest w stanie wykryć obiekt, znajdujący się w odległości do nawet 3000 m. Jest wstrząso, pyło i wodoodporny, dzięki czemu można stosować go w skrajnych warunkach. Choć GUIDE TU450 posiada funkcje i parametry zbliżone do modelu z pierwszego miejsca w rankingu, to zamyka podium z uwagi na wagę, wynoszącą 950 g. Jeżeli jednak nie stanowi ona problemu, to warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi.

4. Luneta termowizyjna GUIDE TU420

GUIDE TU420 to model z 25 mm obiektywem, dzięki któremu można wykryć cel, znajdujący się na dystansie do 1700 metrów. Rozdzielczość 1024 × 768 sprawia, że wyświetlany na ekranie cel jest wyraźny, dzięki czemu bez trudu można go rozpoznać. To model, który posiada wbudowane przydatne funkcje, ułatwiające polowanie. Przystosowana jest do pracy w trudnych warunkach, a dodatkowo cechuje ją wstrząsoodporność. GUIDE TU420 waży 930 g, ale warto zabrać go ze sobą na polowanie, które odbywa się w nocy.

Jaka luneta myśliwska z termowizją na polowanie? Najważniejsze cechy

Wybierając lunety termowizyjne, warto wziąć pod uwagę parametry sprzętu. Rozdzielczość, obiektyw, zakres przybliżenia – to cechy, które wpływają na jakość obrazu i to, z jaką łatwością wytropi się zwierzynę w trudnych warunkach. Istotna jest także waga urządzenia – zwykle ważą one ponad 600 g, dlatego im lżejszy sprzęt, tym wygodniejszy będzie w noszeniu oraz użyciu. W przypadku problemów z doborem odpowiedniego dla siebie sprzętu skontaktuj się, a otrzymasz stosowną pomoc!

Najnowsze wpisy