Kamery termowizyjne ranking – top 5 modeli

Joanna | 2022-08-15

Na rynku można znaleźć szereg urządzeń termowizyjnych, które wykorzystywane są nie tylko podczas polowań na zwierzynę, ale i również wielu innych miejscach. lunety termowizyjne, monokulary termowizyjne, czy inne akcesoria do termowizji to tylko część sprzętu, które przeznaczone są do obserwacji w każdych warunkach, nawet tych trudnych. Na popularności stale zyskują urządzenia, jakimi są kamery termowizyjne. Jak działają te urządzenia?

Urządzenie, jakim jest kamera termowizyjna, służy do generowania obrazu w oparciu o różnice temperatur. Dobre modele potrafią dokładnie oszacować temperaturę danego obiektu, na podstawie promieniowania podczerwonego. Jakie najlepsze kamery termowizyjne dostępne są na rynku? Sprawdź poniższy ranking i wybierz model, który odpowie na Twoje potrzeby i wymagania. Zapraszamy!

Kamery termowizyjne – ranking najlepszych modeli

Kamera termowizyjna to sprzęt, który – o ile tylko jest właściwie dobrany – potrafi dokładnie oszacować temperaturę. Jakie więc urządzenia mogą zostać określane mianem “najlepszych”? Zobacz 5 propozycji, które przygotowaliśmy.

1. Kamera termowizyjna Guide IR236

Na miano najlepszej kamery termowizyjnej, zasługuje urządzenie, jakim jest Guide IR236. To sprzęt, który bardzo dużą popularność zyskał podczas pandemii, a wszystko z uwagi na swoje zalety. Guide IR236 to kamera, która gwarantuje niezawodność pomiarów – jej dokładność można określić jako ≤0.3°C. Cechuje ją również bardzo szerokie pole obserwacji, a także możliwość wykonania pomiaru aż do 8 metrów. Wyposażono ją również w funkcję automatycznego wykonywania zdjęć, co jest dodatkowym plusem.  Gdzie może zostać wykorzystane to konkretne urządzenie?

Kamery termowizyjne, w tym model Guide IR236 wykorzystywane są na lotniskach, stacjach kolejowych, galeriach handlowych, a także zakładach pracy czy innych placówkach publicznych. Dzięki niej możliwe jest zmniejszenie ryzyka transmisji wirusa w miejscach, w których gromadzi się dużo osób. To niezawodne urządzenie, któremu zaufało wiele firm.

2. Termowizor TE-W300H

Na miejscu drugim znalazła się kompaktowa kamera, która również może zostać wykorzystana do pomiaru temperatury ciała. Jej dokładność pomiaru można określić jako ≤0.3°C. Wyposażona w możliwość wykonywania zdjęć, a także alarm, który uruchamia się podczas wykrycia za wysokiej temperatury. Kamerę można postawić na statywie lub wykonywać pomiar, trzymając urządzenie w ręce.

najlepsze kamery termowizyjne

3. Kamera termowizyjna UT-160Hi

Pozostając przy urządzeniach, które mogą zostać wykorzystane również do pomiaru temperatury ciała, na trzecim miejscu umieszczamy model kamery termowizyjnej, jakim jest UT-160Hi. Nie jest ono aż tak zaawansowane, jak model kamery termowizyjnej z pierwszego miejsca w rankingu – cechuje go możliwość pomiaru z nie większej odległości niż 1 metr, a jego dokładność wynosi ≤0.5°C. Model ten może zostać wykorzystany do mierzenia temperatury w zakładach pracy, czy innych placówkach publicznych, jak przychodnie, banki, czy restauracje. To dobry sprzęt, który pozwoli na kontrolowanie temperatury u dużej liczby osób.

4. Kamera termowizyjna AGM Global Vision ASP TM35-384

Czwarte miejsce w rankingu kamer termowizyjnych, trafia do modelu AGM Global Vision ASP TM35-384. To lekki, kompaktowy sprzęt, który wyróżnia się możliwością dwukrotnego powiększenia cyfrowego, a także możliwością rejestracji wideo. Może zostać wykorzystany w naprawdę ekstremalnych warunkach, ponieważ posiada możliwość pracy od -30°C do nawet +55°C. To model, który sprawdzi się myśliwym na polowaniach.

5. Termowizor InfiRay Eye Series v2 C2w

Nie zainteresowały Cię poprzednie kamery termowizyjne? Ranking wskazuje, że na ostatnim miejscu znalazł się model InfiRay Eye Series v2 C2w. To urządzenie o bardzo dobrym, szczegółowym obrazie i zasięgu do 675 metrów. Może zostać zabrane na polowanie w celu nawet 12-godzinnej obserwacji. Wyposażone w możliwość zapisu zdjęć i wideo. W celu wyświetlenia obrazu stosuje aż pięć palet kolorystycznych.

Jak wybrać najlepsze kamery termowizyjne?

W rankingu kamer termowizyjnych znalazły się urządzenia o różnych przeznaczeniach – zarówno do mierzenia temperatury, jak i również wykrywania obiektów na polowaniach. Wybór najlepszego urządzenia zależny jest w dużej mierze od Twoich potrzeb. Warto jednak zdecydować się na modele, które posiadają duży zasięg, a także możliwość pracy w skrajnych warunkach pogodowych. Istotny jest także dokładny pomiar.

Najnowsze wpisy