Jaki termowizor na polowanie sprawdzi się najlepiej? Poradnik

Joanna | 2022-08-02

W sklepach myśliwskich można znaleźć dodatki i akcesoria, które wydają się być niezbędne podczas polowania na zwierzynę. Do tego rodzaju wyposażenia zdecydowanie można zaliczyć termowizory, które znacznie ułatwiają polowanie w nocy, a także w trudnych warunkach. Jaki termowizor na polowanie wybrać? Czym kierować się podczas jego zakupu? Sprawdź poniższy wpis i poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania.

Jakie wyróżniamy rodzaje termowizorów?

Choć termowizja zwykle była kojarzona z militariami, to obecnie wykorzystywana jest również w wielu innych miejscach. Stosują ją już nie tylko wojska czy jednostki policji, ale i również szpitale czy lotniska, do mierzenia temperatury ciała. Urządzenia tego rodzaju zyskały popularność również w myślistwie. Jaka termowizja może zostać wykorzystana przez myśliwego na polowaniu?

Monokulary termowizyjne

Jeżeli chodzi o monokulary termowizyjne, to jest to kompaktowy sprzęt, który myśliwi z chęcią wykorzystują podczas polowań. Cechuje je zwykle niewielka waga, a także prostota obsługi, co sprawia, że doskonale nadadzą się dla początkujących myśliwych, którzy nie mają doświadczenia podczas polowania w trudnych warunkach. Te praktyczne urządzenia reagują na temperaturę, dzięki czemu są przydatne nie tylko w nocy, ale i również podczas mgły, opadów deszczu czy śniegu. To termowizja, która jest bardzo uniwersalna, dlatego zdecydowanie można ją polecić.

Lunety termowizyjne

Podobnie jak monokulary, lunety termowizyjne to nowoczesny i niezawodny sprzęt, który doskonale nadaje się do tego, aby wykorzystać go przy polowaniach. Są one zwykle lekkie, co jest dużą zaletą – mając przy sobie kompaktowy sprzęt, sprawia się, że polowanie jest nie tylko skuteczniejsze, ale i wygodniejsze. Wysokiej jakości urządzenia będą oferować wyraźny obraz, dzięki któremu polowanie stanie się łatwiejsze. To sprzęt dla amatorów, jak i profesjonalistów łowiectwa.

jaka termowizja na polowanie

Nasadki termowizyjne

Jeżeli chodzi o nasadki, są to akcesoria do termowizji, a dokładniej do lunet myśliwskich. To zdecydowanie najmniejsze i najlżejsze urządzenia, jednak fakt ten wcale nie sprawia, że są one gorsze jakościowo – wręcz przeciwnie! One również oferują wyraźny obraz, który pozwala na skuteczne wytropienie zwierzyny. Dają one efekt zbliżony do tego, który oferują celowniki termowizyjne. Ten uniwersalny sprzęt jest szybki w montażu i bardzo prosty w użyciu, dzięki czemu mogą go wykorzystać myśliwi na różnych poziomach zaawansowania.

Kamery termowizyjne

Wspominając o termowizji, nie można pominąć urządzeń, jakimi są kamery termowizyjne. To właśnie te urządzenia wykorzystywane są na lotniskach i w szpitalach do mierzenia temperatury, jednak swoje zastosowanie znajdują także w myślistwie. Pozwala ona na odczytanie wyraźnego obrazu, zarówno w nocy, jak i podczas dnia. Sprzęt również można wykorzystać podczas skrajnych warunków pogodowych.

Co brać pod uwagę, wybierając termowizję na polowanie?

Jaka termowizja na polowanie? Odpowiadając na to pytanie, należy wziąć nie tylko rodzaje termowizorów, ale i również ich podstawowe cechy. W celu znalezienia dla siebie najlepszego sprzętu należy wziąć pod uwagę parametry, rozdzielczość, a także zakres temperatur, w jakich sprzęt może działać poprawnie. Polowanie często odbywa się w trudnych warunkach, dlatego też urządzenie musi być do nich dostosowane.

Jaki termowizor dla myśliwego?

Termowizja sprawia, że polowanie o zmierzchu staje się wygodniejsze, a przede wszystkim wygodniejsze. Jaki termowizor na polowanie?

Wszystko w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji myśliwego. Wspomniane we wpisie urządzenia mogą zostać wykorzystane zarówno przez profesjonalistów, jak i również amatorów. Najważniejsze jest to, aby wybrać sprzęt o dobrych parametrach.

Najnowsze wpisy