Jaki monokular termowizyjny? Podpowiadamy!

Joanna | 2022-08-20

Urządzenia termowizyjne stanowią doskonałe uzupełnienie polowania, a niekiedy potrafią bardzo je ułatwić. Nic dziwnego więc, że wielu myśliwych sięga po pomoc w postaci sprzętów, jakimi są nasadki termowizyjne, celowniki termowizyjne (nazywane również lunetami), a także monokulary termowizyjne. Szeroka gama produktów dostępnych w sklepach myśliwskich wcale nie ułatwia jednak wyboru tego typu urządzeń. Jak wybrać monokulary termowizyjne? Który model urządzenia będzie stanowić najlepszy wybór? Przygotowaliśmy ranking z najlepszymi urządzeniami, które można zabrać ze sobą na polowanie. Zapraszamy do lektury!

Monokular termowizyjny – ranking najlepszych urządzeń

Monokular termowizyjny przydaje się podczas obserwacji dzikich zwierząt, których niekiedy dostrzeżenie z bliska nie jest możliwe. Jaki monokular termowizyjny wybrać? Poniżej znajdziesz 4 najlepsze urządzenia, które uzupełnią polowanie.

1. GUIDE TrackIR PRO 35mm

Ranking monokularów termowizyjnych otwiera sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów, dla których istotne są parametry. TrackIR PRO 35mm to urządzenie pracujące w rozdzielczości 640×480 oraz posiadające obiektyw 35 mm, dzięki któremu możliwe jest dostrzeżenie wszystkich najważniejszych szczegółów. Jego zaletę stanowi również dopasowanie do warunków obserwacji – posiada pięć palet kolorystycznych i 3 warianty scenerii. Wykrycie celu ułatwiają takie funkcje jak hotspot tracking czy obraz w obrazie. Dużą pomoc stanowi także dalmierz stadiametryczny, który wyznacza odległość do danego celu. To monokular termowizyjny dla myśliwych, którzy poszukują najlepszych na rynku urządzeń.

2. TrackIR PRO 25mm

Drugie miejsce trafia do sprzętu, jakim jest model TrackIR PRO 25mm może pochwalić się szerokim polem widzenia, które wynosi 17.5 °x 13.1 °. Co więcej, zakres jego powiększania wynosi 1.5-12x. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie celu, który znajduje się nawet w odległości do 2400 metrów. Dlaczego jest to jedno z lepszych urządzeń?

Choć sprzęt posiada bardzo duży zakres powiększania, to proces ten odbywa się bardzo płynnie – zapobiega to ryzyku stracenia z oczu swojego celu. Monokular termowizyjny dostosowuje się do warunków obserwacji, dzięki pięciu paletom kolorystycznym, a także trzema wariantami scenerii. Korzystając z tego sprzętu nie trzeba się martwić o wypłoszenie zwierzyny – posiada ciche przyciski i kalibrację, które zapobiegają generowaniu niechcianych dźwięków. To pojemne urządzenie o baterii z dużą pojemnością, które znacznie może ułatwić polowanie.

monokular termowizyjny ranking

3. GUIDE TrackIR 35mm

Na trzecie miejsce w rankingu najlepszych monokularów termowizyjnych zasługuje model GUIDE TrackIR 35mm. To kolejne urządzenie z serii, przeznaczonej dla profesjonalnych myśliwych. Wyróżnia się polem widzenia 11.1 °x 8.3° oraz zakresem powiększania 2.3-9.2x. Co więcej, czterokrotne powiększenie jest bardzo płynne, dzięki czemu nie ma możliwości, aby cel zniknął osobie polującej z oczu. Ciche przyciski i równie cicha kalibracja nie spłoszą zwierzyny. Urządzenie posiada szereg dodatkowych funkcji, w tym: pomiaru odległości, stand-by, obraz w obrazie czy hotspot tracking. Dzięki 16GB karcie pamięci możliwe jest zapisywanie zdjęć oraz filmów, a aplikacja TrackIR pozwala na dostęp do obrazu na żywo.

4.GUIDE TD210

Nie zdecydowałeś się na żaden powyższy monokular termowizyjny? Ranking zawiera jeszcze jedno urządzenie – GUIDE TD210! To małe, a przede wszystkim lekkie urządzenie, które wygodnie leży w dłoni i umożliwia komfortową obserwację. Wyświetlacz o rozdzielczości 1280 × 960 ukazuje wyraźne i szczegółowe obrazy, w odległości do 200 m w ciemności. Posiada tryb uśpienia oraz tryb PIP, który pozwala na powiększenie celu i ukazanie jego szczegółów. To bardzo dobry wybór na polowania.

Jaki monokular termowizyjny?

Monokular termowizyjny to przydatne podczas polowań urządzenie, które nosi ze sobą wielu myśliwych – dzięki niemu wykrycie celu nawet w całkowitej ciemności jest możliwe. Jak wybrać monokulary termowizyjne, aby służyły na długo?

Decydując się na solidny sprzęt o wysokiej rozdzielczości, dużym zakresie widoczności, a także możliwości płynnego powiększenia, zyskasz urządzenie, które pozwoli na skuteczne wychwycenie celu podczas polowania. Warto brać pod uwagę także inne dodatkowe funkcje, które mogą przyczynić się do efektywniejszego polowania.

Najnowsze wpisy