Jaki celownik termowizyjny? Ranking

Joanna | 2022-10-11

Każdy dobry myśliwy powinien zabrać ze sobą na polowanie nie tylko odzież i broń, ale również wszelkiego rodzaju dodatkowe akcesoria, które mogą być pomocne w wytropieniu i upolowaniu zwierzyny. Do takiego sprzętu zalicza się między innymi celowniki termowizyjne, które znane są również jako lunety termowizyjne. Jaki celownik termowizyjny warto mieć ze sobą na polowaniu? Sprawdź ranking najlepszych urządzeń i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego wpisu!

Co to jest i do czego służy celownik termowizyjny?

Celownik termowizyjny to urządzenie, które pozwala na celowanie z broni myśliwskiej w niekorzystnych warunkach. Dzięki niemu możliwe jest dostrzeżenie zwierzyny nie tylko po zmroku, ale i również podczas mgły, mocnych opadów deszczu lub śniegu. Jak działa tego rodzaju urządzenie?

Zwierzyna emituje promieniowanie cieplne, które rejestrowane jest przez celownik termowizyjny, oraz wszystkie inne podobne urządzenia z funkcją termowizji. Na obrazie ukazywane są poprzez odmienne kolory – zwykle czerwień, pomarańcz i żółty. Które urządzenie warto wziąć ze sobą na polowanie? Zobacz poniższy ranking celowników termowizyjnych.

Celownik termowizyjny – ranking

1. LUNETA TERMOWIZYJNA GUIDE TU650

Model celownika GUIDE TU650 to sprzęt, który charakteryzuje się szerokim polem widzenia – wynosi ono 8.78° × 6.59°. Na pochwałę zasługują również dwa parametry: możliwość powiększenia w zakresie 2,8x~22,4x oraz rozdzielczość 640×480IR. W rezultacie obraz z celownika jest wysokiej jakości, a także wyraźny, a co za tym idzie – wytropienie zwierzyny nie stanowi problemu. Jego dokładność pozwala na uniknięcie podstawowych błędów, a także umożliwia poprawę celności polowania. Dzięki temu celownikowi termowizyjnemu, polowanie na zwierzynę jest skuteczniejsze.

2. LUNETA TERMOWIZYJNA GUIDE TU450

GUIDE TU450 to celownik termowizyjny, który również posiada bardzo dobre parametry. Dzięki detektorowi o rozdzielczości 400×300 możliwe jest wykrycie celu na dystansie do nawet 3000 metrów. Pole widzenia 7.7 °x5.8 °, możliwość przybliżenia 3,2-12,8x, a także obiektyw 50 mm pozwalają na szybkie i sprawne wykrycie zwierzyny w dowolnych warunkach, jakie panują na zewnątrz. Celownik nadaje się do strzelania z broni w kalibrach magnum, z uwagi na to, że jest bardzo wytrzymały. To urządzenie o wielu dodatkowych funkcjach, o których warto przekonać się samemu.

jaki celownik termowizyjny

3. LUNETA TERMOWIZYJNA GUIDE TU430

Celownik termowizyjny GUIDE TU430 pozwala na wypatrzenie celu, który znajduje się nawet w odległości do 2400 metrów. Podobnie jak model omówiony wyżej, nadaje się do strzelania z broni w kalibrach magnum. Wyróżnia się możliwością powiększenia obrazu w zakresie od 2,3 do 9,2x, natomiast dzięki detektorowi 400×300 możliwe jest wyraźne dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów. To bardzo dobry sprzęt, który przyda się myśliwym na polowaniach.

4. LUNETA TERMOWIZYJNA GUIDE TU420

GUIDE TU420 to celownik z obiektywem o średnicy 25 mm. Cechuje się polem widzenia 15,49 °x11,65 °, a także zakresem powiększania od 1,6 do 6,4x. Pozwala na bezproblemową obserwację terenu, dzięki częstotliwości odświeżania, która wynosi 50Hz. To sprzęt, który oferuje wyraźny obraz, a także możliwość wykrycia celu w zasięgu do nawet 1700m. Jak wszystkie urządzenia GUIDE, model ten dostosowany jest do pracy w trudnych warunkach, co stanowi bardzo dużą zaletę. Warto wybrać go na polowanie.

Jaki celownik termowizyjny wybrać?

To, jaki celownik termowizyjny wybrać zależy w dużej mierze od potrzeb myśliwego. Wszystkie urządzenia przedstawione w rankingu celowników termowizyjnych wyróżniają się korzystnymi parametrami i pozwalają na sprawne wykrycie celu, a także skuteczne jego upolowanie. Warto przeanalizować każde dostępne urządzenia, ich parametry i na tej podstawie wybrać sprzęt, który nałożony na broń będzie stanowił dużą pomoc.

Najnowsze wpisy