Jaka nasadka termowizyjna na lunetę?

Joanna | 2022-11-16

Istnieje kilka urządzeń i akcesoriów, które są niezbędne myśliwemu podczas polowań. Jako jedno z nich bez wątpienia można wskazać nasadkę termowizyjną na lunetę. Chcesz dowiedzieć się, co to jest za akcesorium? W jaki sposób się go używa? I wreszcie jaka nasadka termowizyjna na lunetę sprawdzi się najlepiej? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i wybierz sprzęt, który zabierzesz ze sobą na polowanie. Zapraszamy!

Urządzenia termowizyjne — niezbędna pomoc w polowaniach

Na polowanie myśliwy może zabrać ze sobą różne urządzenia i dodatkowe akcesoria. Można do nich zaliczyć lunety, monokulary, a także wspomniane już nasadki termowizyjne. Warto jednak dowiedzieć się, najpierw, co to za urządzenia, jak działają i dlaczego warto je wybrać.

Czym jest luneta termowizyjna?

Luneta myśliwska to urządzenie, które jest bardzo przydatne na polowaniach. Powinni korzystać z niej nie tylko profesjonaliści, ale i również amatorzy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tej profesji. Luneta stanowi bardzo duże ułatwienie na polowaniach — umożliwia przybliżenie obiektu, a tym samym celne oddanie strzału. Dowiedz się, jak wybrać lunetę termowizyjną i jakie jej cechy brać pod uwagę.

Czym są monokulary termowizyjne?

Jeżeli chodzi o monokulary termowizyjne, to jest to urządzenie bardzo podobne do lunet myśliwskich. To urządzenia, które ułatwiają widzenie w całkowitej ciemności, dzięki czemu wykrycie celu jest dużo łatwiejsze. Jest bardzo ciche, przez co nie ma opcji, aby podczas jego stosowania spłoszyć zwierzynę.

Co to jest i jak działa nasadka termowizyjna na lunetę?

Nasadka termowizyjna na lunetę to kolejne urządzenie, które warto mieć przy sobie na polowaniu. Jest ono bardzo wygodne, z uwagi na fakt, że montuje się je na obiektyw lunety celowniczej. Wyróżnia je niewielki, kompaktowy rozmiar, a także niska waga. Jak działa ten sprzęt?

Nasadka termowizyjna na lunetę to gadżet, który ułatwia strzelanie do celu podczas trudnych warunków pogodowych, o zmroku lub nawet w całkowitej ciemności. Dzięki temu urządzeniu, mniejszemu od smartfona, można znacznie ułatwić sobie polowanie! A na jaki sprzęt warto się zdecydować?

nasadka na lunete termowizyjna

Nasadki termowizyjne na lunetę — ranking

Zastanawiasz się, jaka nasadka termowizyjna na lunetę jest warta tego, aby zabrać ją ze sobą na polowanie? Poznaj warte uwagi urządzenia, które dobrze jest wziąć pod uwagę, podczas wyboru tego gadżetu myśliwskiego!

  1. Nasadka termowizyjna GUIDE TA450

GUIDE TA450 to nasadka termowizyjna to jedno z lepszych urządzeń, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu nasadki myśliwskiej. To sprzęt, który wyróżnia się detektorem 400 × 300, a także obiektywem o ogniskowej 50 mm. Parametry te gwarantują bardzo dokładny obraz — dzięki nim cel widoczny jest nawet z odległości 3000 metrów. Nasadka na lunetę termowizyjną posiada możliwość przybliżenia do 2,5x. Oferuje ona dokładny i wyraźny obraz, który ułatwia polowanie. Sprzęt jest wodoodporny, a także posiada dużo różnych dodatkowych funkcji. Zachęcamy do przetestowania ich samodzielnie.

  1. Nakładka termowizyjna GUIDE TA435

Równie wartościowym urządzeniem jest GUIDE TA435. To model z obiektywem o średnicy 35 mm, a także detektorem 400 × 300. Parametry te pozwalają na dostrzeżenie celu z dość dużej odległości, ponieważ nawet 2400 metrów. Wyświetlacz OLED o bardzo dobrej rozdzielczości i wielkości, oferuje wyraźny obraz. Posiada on możliwość przybliżenia, a dodatkowo wyposażono go w kilka przydatnych funkcji. To sprzęt, który również wart jest uwagi.

Jaka powinna być dobra nasadka termowizyjna? Poznaj najważniejsze cechy!

Nasadka na lunetę termowizyjną to sprzęt, który ułatwia polowanie, jednakże, aby tak było, konieczne jest wybranie odpowiedniego urządzenia. Na co więc zwrócić uwagę?

Aby gadżet myśliwski działał skutecznie, należy zwrócić uwagę na jego parametry. Konieczne jest wzięcie pod uwagę detekcji, rozdzielczości i wielkości ekranu, obiektywu, a także funkcji przybliżenia. Nasadka powinna dawać wyraźny obraz, który ułatwi wykrycie i rozpoznanie zwierzyny.

Najnowsze wpisy